EnglishSlovak
Napísať
Prenájom člnu Eco ručne
vyrábané lampy
Apartmány Kubašok

O zakladateľovi

Som Matej Budaj, pochádzam z dedinky pod Tatrami, Spišského Bystrého v okrese Poprad. Už odmalička som mal k cestovaniu blízko. Ale nie len k cestovaniu ako celku, ale celkovo ma to odvždy ťahalo niekde vonku, do lesa, behať kade tade, sadnúť do vlaku a len tak ísť po Slovensku. Ako možno dvanásťročný si pamätám, na základnej škole som si išiel k pánovi doktorovi po ospravedlnenku na celý týždeň a každý deň som chodil do Slovenského raja alebo Tatier na túry. Mimochodom, rodičia to asi dodnes nevedia :D. Miloval som slobodu, len tak niekde cestovať. Vtedy som ako v nejakej bubline a nič iné neriešim. Super relax. Zostalo mi to dodnes. Som otvorený každej novej veci, každému zážitku, ktorý si viem naplánovať a je jedno, či to bude tu doma na Slovensku, alebo niekde v zahraničí. Preto na otázku, čo vôbec v živote nemám rád, často odpovedám len granadír a Real Madrid… :D. Naozaj sa snažím nasávať informácie z každej strany a potom ich využiť.  Takto nejako by malo vyzerať Matty… about you. Poradíme, pomôžeme, vybavíme, vyriešime, zaobstaráme všetko čo bude v našich silách a výhodné pre Vás.

Neskôr som s rodičmi cestoval po dovolenkách, kde som už ako malý vnímal kultúrne rozdiely, ľudí a iný spôsob života v tej a tej krajine. Nebolo to ale len o zahraničí. Často sme chodievali na chaty do hôr, priehrady, stanovačky v campoch. Nedá sa v riadkoch všetko napísať, treba to zažiť, práve preto som sa rozhodol ponúknuť svoje skúsenosti a zážitky takouto cestou.

Potom som začal cestovať po Európe, spoznal som rôzne mestá, zahraničný vidiek, prírodu, jedlá a ďalšie veci. Športové podujatia ako zápasy FC Barcelona, ktorej som veľkým fanúšikom, ale aj iné po celej Európe. Zriadiť si niečo, ako by som vedel ľuďom ponúknuť svoje rady a skúsenosti z cestovania, ešte stále neboli také, aby som bol presvedčený, že by to mohlo mať zmysel. Až keď som začal pracovať pre leteckú spoločnosť Smartwings, neskôr pre kanadskú transatlantickú Air Transat a České aerolínie, navštívil kopec miest vo svete, naplno to vo mne vzbudilo presvedčenie, že chcem ľuďom ponúknuť podobné zážitky prostredníctvom tohto projektu Matty… about you. Lebo cestovať (a tráviť voľný čas), sa dá stovkami spôsobov. Či už za úplne lacný peniaz s trochu menším komfortom, ale za to možno väčšími zážitkami a spoznaním viacerých miest, alebo ísť na dovolenku a dokonale si oddýchnuť niekde v rezorte. Všetko to je o Vás, ja so svojím tímom len spracujem požiadavky, spojím ich s mojimi skúsenosťami a zaujímavý trip sa môže začať. Či už doma na Slovensku, v Európe, alebo vo svete. Stačí si len vybrať.

Matej Budaj (zakladateľ Matty... about you, cestovateľ, cabin crew Smartwings a Českých aerolínií)