EnglishSlovak
Napísať
Prenájom člnu Eco ručne
vyrábané lampy
Apartmány Kubašok

Nórsko bude najväčší zážitok.

Možno aj tak by sa dal popísať  výlet, ktorý ste určite vo svojom živote ešte nezažili. To, čo vymysleli dvaja slováci spod Tatier, je dychberúci už len pri predstave toho, čo budete môcť v blízkej budúcnosti zažiť.

Michal a Matej, ktorí dali slovu dovolenka iný rozmer.

Dúfame, že tá budúcnosť tu bude čoskoro, hneď ako skončí pandémia a budeme môcť znovu začať cestovať a obohacovať sa zážitkami. Matej Budaj a Michal Šimonovič sú zo Spišského Bystrého v okrese Poprad. Jeden má cestovnú agentúru, druhý  kopec možností na okraji severskej krajiny v blízkosti fjordov. Veď poďte sa spolu pozrieť, aká nádherná vec môže vzniknúť, keď dvaja slováci, spišiaci, kubašania, niečo vymyslia.

The land of fjords

Our friends in Ålesund are lucky to have some of the most amazing wrecks in Atlantic just around the corner. Video by @Martin Strmiska

Uverejnil používateľ BARE Štvrtok 2. apríla 2020

Predstavte si, že chcete zažiť niečo naozaj originálne. Boli ste už aj na “kraji sveta”, od Srí Lanky cez karibik až po Havaj. Dovolenkovali ste na plážach v Taliansku, Španielsku či nám najbližšiemu Chorvátsku. Alebo ste nikdy neboli pri mori a spoznávali ste naše krásne Slovensko. V tomto prípade je úplne jedno, v ktorom z predchádzajúcich možností ste sa našli. Dovoliť si to budú môcť všetci! O čo teda ide? Aby ste sa vybrali na sever Európy a spoznali na vlastnej koži túto krásu. Po prílete do Alesundu nasadnete do auta, ktoré Vás bude čakať na letisku. Z neho pôjdete asi dve hodiny peknou krajinou do krásneho ubytovania neďaleko fjordov. Je to ubytovanie v špecifickom prostredí v lone nórskej prírody. Už len to je svojím spôsobom niečo iné, čo ste s určitosťou doteraz ešte nezažili. Tie večery v tejto prírode sú na nezaplatenie. To ale ešte zďaleka nebude všetko, čo budete môcť prostredníctvom Matty…about you a Norwayholidaytours zažiť.

Výlet na motorovom člne.
Pokoj na mori.

Po zobudení sa na severe Nórska budete môcť využiť rad atrakcií. Presuniete sa do neďalekeho prístavu, kde nasadnete na čln a ani sa nenadýchnete a budete s otvorenými ústami pozerať na nádherné fjordy z hladiny mora. Tie scenérie sú jedinečné, Nórsko má to šťastie, že niečo podobné na svete len tak nenájdete. Na člne je vždy výborná atmosféra, nie raz sa aj spievalo, väčšinou ste tam len vy, žiadne ďalšie skupiny. Čiže môže to byť naozaj romatický zážitok.

Zivot na mori

Uverejnil používateľ Kitsalv Rotnak Utorok 28. apríla 2020

Ďalšou z atrakcií je prehliadka malých ostrovčekov v severnom mori. S určitosťou pri tejto plavbe zhliadnete tuleňov, ktorý budú na Vás robiť šialené pózy.  Videli ste už niekedy polárnu žiaru? Je Pravda, že sa za ňu nemôžeme zaručiť a nie je na objednávku. Pri troche šťastia a jasnej noci, sa v určitom období dá spozorovať. To treba jednoducho zažiť.

Via ferratta v Nórsku je skutočný zážitok.

Jednou z najlákavejších atrakcií je určite ferratta s jej nádhernými výhľadmi. Ten, kto má rád turistiku, si tu určite príde na svoje. Krásne výhľady a výborný pocit po zdolaní cieľa. Už si len užívať tu chvíľu a prítomnosť.

Máme tu niečo aj pre tých, ktorí sa venujú potápaniu. Zatiaľ kurzy nerobíme, to znamená, že tejto atrakcie sa môžu zúčastniť len osoby s kurzom potápania. Určite to ale neoľutuju.  Ako to už viete z predchádzajúcich riadkov, nebolo by to len o potápaní ako takom. Keď sa potopíte do hĺbok nórskeho mora, so skúseným potápačom navštívite vraky lodí, ktoré ležia na dne. Naozaj fantastický zážitok.

Určite Vás zaujíma cena, koľko by vyšiel výlet na také dobrodružstvo. Keďže našou víziou je ukázať krásy sveta každému, musíme tomu prispôsobiť aj ceny. Čo sa nám darí. Ako už mnohí viete, cestovanie s nami je za dostupné ceny pre každého. Našli sme rovnováhu medzi náročnejšími klientmi a tými menej náročnými. Ak chcete vidieť všetko, tak si priplatíte, za ten zážitok to ale stojí. Ak ste menej nároční, určite budete odchádzať s nezabudnuteľnými zážitkami a spokojní, že za tie peniaze to stálo. Tak trochu konkrétnejšie. Keď by ste sa vybrali letecky z Krakowa (samozrejme, všetky letenky, poplatky, transporty sú v cene), na nejaké štyri, päť dní, najlacnejšia varianta by Vás mohla stáť už od 180eur. V priemere to vychádza do 300eur. Za tie záźitky to naozaj stojí za to a sme presvedčení, že nikdy to neoľutujete. Možnosť ísť na menej, alebo viac dní, všetko je to na Vašom rozhodnutí.

Už si len priať, aby sme sa tam mohli čím skôr vybrať a veríme, že takéto dobrodružtvo Vás naplní záźitkami na celý život.

Krásna nórska príroda.
Ubytovanie je zariadené na vysokej úrovni.

Matty...about you & Norwayholiday.tours